THE BEST SIDE OF LECZENIE JASKRY WARSZAWA

The best Side of leczenie jaskry warszawa

The best Side of leczenie jaskry warszawa

Blog Article

Badanie pola widzenia jest jednym z kluczowych examinationów przeprowadzanych w ramach diagnostyki jaskry. Badanie ułatwia wykrycie wczesnych, często bezobjawowych zmian chorobowych oraz potwierdza istnienie zmian bardziej zaawansowanych.

W bardziej zaawansowanych postaciach jaskry stosuje się leczenie chirurgiczne: trabekulektomię – udrożnienie kąta przesączania przez wytworzenie przetoki, oraz głęboką sklerektomię, która ułatwia odpływ płynu bez otwierania przedniej komory oka.

Innym zabiegiem powszechnie stosowanym w leczeniu jaskry jest irydotomia laserowa. Celem tej procedury jest poszerzenie kąta tęczówkowo-rogówkowego (kąta przesączania) i otwarcie dróg odpływu cieczy wodnistej z oka. Irydotomię przeprowadza się przede wszystkim u pacjentów z jaskrą pierwotną zamkniętego kąta, choć kwalifikowane są do niego także osoby z potwierdzonym w badaniu okulistycznym wąskim kątem komory przedniej o dużym ryzyku zamknięcia. Zabieg wykonuje się również w niektórych przypadkach jaskry barwnikowej.

Instytut Oka jest najnowocześniej wyposażonym prywatnym ośrodkiem diagnostyki jaskry w kraju. Posiada między innymi najnowocześniejszy aktualnie na świecie tomograf OCT – Spectralis do diagnostyki i oceny progresji jaskry i chorób siatkówki oraz jedyny w Polsce tomograf AS-OCT Casia2, uznawany za najprecyzyjniejszy aparat do badania kąta przesączania w jaskrze.

Robert do MT ten lata temu Na zabieg polecam wam szpital w Łodzi. Państwowy robi zabiegi na NFZ, ale termin do poradni długi.

Później, badania powtarza się w zależności od stopnia nasilenia zmian chorobowych. Okresowo, jeśli jaskra jest stabilna lub częściej, jeśli choroba put upępuje pomimo leczenia, leczenie jaskry warszawa jest zaawansowana lub gdy ciśnienie wewnątrzgałkowe nie jest odpowiednio kontrolowane.

Jaskra młodzieńcza dotyka nastolatków i młodych dorosłych. Pomimo, obecności podobnych objawów, jak u dorosłych, chorobę uważa się za bardziej zagrażającą widzeniu, ponieważ ciśnienie wewnątrzgałkowe jest zazwyczaj wyższe niż u dorosłych, a na dodatek młody wiek, wymaga zachowania nerwu wzrokowego przez znacznie dłuższy czas niż u dorosłych.

Jaskra występuje w dwóch odmianach: z zamkniętym oraz otwartym kątem przesączania. W przypadku jaskry z zamkniętym kątem przesączania gromadzący się w gałce ocznej płyn jest przyczyną silnego, promieniującego bólu oka i oczodołu, któremu często towarzyszą wymioty oraz podwyższona temperatura.

badanie tonometryczne wskazuje na uzyskanie w wyniku leczenia założonego poziomu trwałego spadku ciśnienia wewnątrzgałkowego. Takie badanie konieczne jest raz na 3 miesiące.

Jaskra jest często spotykaną chorobą oczu, która prowadzi do nieodwracalnego zaniku nerwu wzrokowego, a tym samym może powodować poważne upośledzenie wzroku, a nawet ślepotę.

Nie zawsze ciśnienie wewnątrzgałkowe jest w jaskrze pierwotnej podwyższone, i zwykle choroba nie daje żadnych objawów. Częstość jaskry wzrasta wraz z wiekiem. Najnowsze metody leczenia z wykorzystaniem komórek macierzystych ciągle trwają i są udoskonalane.

Przyczyną choroby jest wzrost ciśnienia w gałce ocznej, która wypełniona jest cieczą, w normalnych warunkach wydostającą się na zewnątrz gałki w miejscu, zwanym kątem przesączania.

Dlatego bardzo ważne jest, żeby wykryć jaskrę jak najwcześniej. Przy możliwie najwcześniejszym wykryciu jaskry istnieje mniejsze ryzyko poważnego uszkodzenia nerwu wzrokowego, co oczywiście przekłada się na naszą jakość widzenia.

Jaskra stanowi jedną z najbardziej poważnych chorób oczu. Choć jest znana okulistom już od ponad a hundred and fifty lat, nauka do dziś nie potrafi precyzyjnie określić przyczyn jej powstawania. Jak wskazują dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), na jaskrę cierpi ponad sixty seven milionów ludzi na świecie, a u ponad 6 milionów choroba ta spowodowała całkowitą utratę wzroku.

Report this page